MŚTon line


Magazyn Środków Trwałych - MŚT Jovis

W firmie sprzedażowej, lub usługowej magazyn środków trwałych jest najczęściej spisem urządzeń mobilnych, które są w posiadaniu pracowników.

Na potrzeby działalności firmy mamy na wyposażeniu wiele sprzętu który jest używany przez pracowników, bardzo często poza miejscem pracy. W przypadku handlowców, pracowników serwisu, czy kadry zarządczej są to samochody, komputery, czy telefony. Wydanie sprzętu pracownikowi odbywa się na podstawie dokumentu wewnętrznego, a pracownik z tego sprzętu musi się rozliczyć i o niego dbać, wykonując chociażby przeglądy na przykład używanego samochodu.

Wiele sprzętów o wartości powyżej 3500 PLN według polskiego prawa musi być wpisanych do rejestru środków trwałych, ale rejestr ten nie daje żadnych funkcjonalności poza obowiązkiem jego przedstawienia do urzędu skarbowego i rozliczeń finansowych.

Magazyn środków trwałych może być prowadzony dla dowolnego rodzaju sprzętu, który jest dynamicznie dysponowany pomiędzy pracowników. Wbudowane narzędzia pokażą które urządzenia zostały przekazane pracownikom, pokaże daty końca gwarancji, końca ubezpieczenia, czy końca przeglądu, oraz status urządzenia w magazynie, czy jest dostępne, komu zostało wydane, czy zostało z magazynu wycofane poprzez likwidację.

MŚT posiada listę kategorii, którą możemy dowolnie rozbudować o rejestrowane sprzęty i elastycznie zarządzać listą opisujących parametrów.

MŚT przypomni o kończących się przeglądach dla samochodów i pojazdów, oraz innych ważnych wydarzeniach związanych z posiadanym sprzętem.

Korzystając z narzędzi MŚT mamy pełną kontrolę nad dobrami materialnymi naszej firmy, które są w posiadaniu naszych pracowników.